Борис Жебровський: «Дорослі мусять читати дитячі вірші, в них сповіді живих душ»

У Київському міському Будинку учителя відбувся заключний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої поезії

 24 жовтня у Київському міському Будинку учителя відбувся заключний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої поезії. Він  включав у себе виставку дитячих робіт – ілюстрацій до віршів, проведення майстер-класів, засідання круглого столу, ярмарку-виставку дитячої літератури та церемонію нагородження лауреатів і переможців фестивалю.

 

Нагадаємо, що Всеукраїнський фестиваль дитячої поезії, організаторами якого виступили МОНмолодьспорту та Національна спілка письменників України, проводився з метою відновлення у суспільстві та дитячому середовищі інтересу до поезії, активізації творчого потенціалу дітей, виявлення і розвитку талановитих дітей дошкільного віку та молодших школярів, популяризації кращих вітчизняних творів та сучасних авторів, поповнення фондів дошкільних та шкільних бібліотек зразковими сучасними виданнями та поетичними творами.

 

Під час першого, відбіркового етапу, що тривав з 14 травня до 10 вересня 2012 року, на електронну скриньку фестивалю було надіслано понад 500 листів від учасників. Переможці обиралися шляхом голосування за кращих номінантів на освітньому порталі ПедПРЕСА та за рішенням журі у 3 категоріях.

Процедуру нагородження лауреатів і переможців номінацій провели:    директор   видавництва  «ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА» Олександр Овчар та співголови оргкомітету Фестивалю – заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський  і  поет, член Національної спілки письменників України, член  Українського комітету Міжнародного ПЕН-клубу Григорій   Фалькович.

 

Спонсорами у фестивалі виступили видавництва: «ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА»,  «СОЛОМІЯ МЕДІА ПЛЮС», «РАНОК»,  «ЗІРКА», «СВІТИЧ», «ОСНОВА», «ВЕСЕЛКА», дитячі журнали «ПІЗНАЙКО», «КОТЯ», «МАЛЯТКО», «ЗРОСТАЄМО РАЗОМ»,  газета для школярів «Клякса».

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський привітав лауреатів конкурсу та наголосив на важливості проведення таких  заходів. «Це надзвичайно чудово, коли дітей з ранніх літ привчають любити і читати поезію, починаючи від звичайних віршів для дошкільнят і закінчуючи українською класикою. Це сприяє всебічному розвитку дитини та спонукає її до власного творчого самовираження», – сказав заступник Міністра.

Також він зазначив, що Всеукраїнський фестиваль дитячої поезії – це чудова можливість для обдарованих дітей з віддалених регіонів проявити себе та свій талант на всю Україну.

 

Під час урочистостей для учасників заходу та лауреатів фестивалю виступила Заслужена артистка України, співачка, поет і композитор Леся Горова, переможець Всеукраїнського фестивалю 2011 року «Колискова пісня» Добрицька Олена,  хоровий  ансамбль юних студентів факультету музичного мистецтва Київської дитячої академії мистецтв.

 

Окрім цього, найменші з учасників фестивалю представили присутнім свої твори у власному виконанні.

Наприкінці Фестивалю Борис Жебровський процитував слова із вірша шестирічної   Іванни  Сабадош: «Я пошила собі крила…». Як це символічно!  Нам всім не завадило  б пошити  собі крила…

Я пошила собі крила

Із пелюсточок ромашки,

Білі-білі, як вітрила,

І пухнасті, як у пташки.

Як здійнятися до неба?

Як навчитися літати?

Може, хвостика ще треба,

Або просто щебетати?

Я пошила собі крила

Із любистку та із м’яти,

Бо до місяця-світила

Дуже хочеться помчати.

Розболілися вже п’яти,

І матуся вже гукає.

Може, варто пострибати,

Бо земля не відпускає.

Я пошила собі крила

З парашутиків кульбаби…

І на спи́ні їх носила,

Та не слухають, нахаби…

Я старалася так ревно,

Готувала собі шати…

Літаком лише, напевно,

Доведеться мандрувати.

Іванна  Сабадош, 6 років

Джерело:

http://mon.gov.ua/ua/actually/962-boris-geebrovskiy-dorosli-musyat-chitati-dityachi-virshi,-v-nih-spovidi-geivih-dush

Залишити коментар